Foreløbig samlet kalender for Hørsholm Svømmeforening.

HS-Kalender-2018-2019-version august 2018

august 2018

25 - 26aug

Opstartsweekend for Junior/Senior

september 2018

1 - 2sep

Opstartsweekend for hele konkurrenceafdelingenStadionalle 11, Rungsted Kyst

1sep

Tripple MeetStadionalle 11, Rungsted Kyst

15 - 16sep

Holdstævne

15sep

Madwave Challenge HvidovreHvidovrevej 446, 2650 Hvidovre

22sep

Kidz Meet

30sep

FundamentalsStadionalle 11, Rungsted Kyst

oktober 2018

5 - 7oct

Østdanske mesterskaber for Junior/Senior på kortbaneEgebæksvej 118, 2850 Nærum

6oct

HøststævneHorsbred 197, 2625 Vallensbæk

7oct

Den Store SvømmedagStadionalle 11, Rungsted Kyst

13 - 19oct

Træningslejr Junior/Senior og Årgang

14 - 16oct

Træningslejr for Børn 1, Børn 2Stadionalle 11, Rungsted Kyst

27 - 28oct

Regionsmesterskaber for ÅrgangSportsvej 5, 3300 Frederiksværk

27 - 28oct

Regionsmesterskaber for BørnOdinsvej 2, 3600 Frederikssund

november 2018

1 - 4nov

DM Åben KlasseWilly Sørensens Plads 5, 7100 Vejle

8 - 11nov

DM for JuniorGl. Vardevej 60, 6700 Esbjerg

17 - 18nov

DM for Hold

24 - 25nov

Hillerød CupMilnersvej 37A, 3400 Hillerød

december 2018

2dec

FundamentalsStadionalle 11, Rungsted Kyst

8dec

Tripple MeetMilnersvej 37A, 3400 Hillerød

8dec

Kidz MeetStadionalle 11, Rungsted Kyst

14 - 16dec

DM for hold

januar 2019

18 - 20jan

Arena Lyngby Open Gl. Lundtoftevej 53, 2800 Kgs. Lyngby

februar 2019

1 - 3feb

Danske Årgangsmesterskab (DÅM)

2 - 3feb

Allerød CupByagervej 12, Blovstrød, 3450 Allerød

9 - 16feb

Træningslejr junior/senior

24feb

FundamentalsStadionalle 11, Rungsted Kyst

marts 2019

1 - 3mar

Kronborg OpenBorgmester P. Christensensvej 14 3000 Helsingør

8 - 10mar

Østdanske mesterskaber Junior/Senior på langbane

9mar

Kidz MeetMilnersvej 37A, 3400 Hillerød

16mar

Tripple Meet

29 - 31mar

Østdanske mesterskaber for årgang

30 - 31mar

Østdanske mesterskaber børn

april 2019

9apr

Danish OpenBellahøjvej 1-3 2700 Brønshøj

13 - 19apr

Træninslejr for Årgang

20 - 22apr

Træningslejr for Børn 1 og Børn 2

28apr

FundamentalsStadionalle 11, Rungsted Kyst

maj 2019

4maj

Tipple MeetMilnersvej 37A, 3400 Hillerød

4maj

Kidz Meet

25 - 26maj

Hørsholm CupStadionalle 11, Rungsted Kyst

juni 2019

15 - 16jun

Øst Børne Cup

29 - 2jun

Danske Årgangsmesterskaber (DÅM) på langbane

juli 2019

29 - 2jun

Danske Årgangsmesterskaber (DÅM) på langbane

4 - 7jul

Danske mesterskaber for Junior

11 - 14jul

Danske mestersker Åben Klasse