Seneste nyheder

  • Anne Føyen

Anne Føyn til Nordiske Junior Mesterskaber

Fra den 6.-9. december deltog Anne Føyn fra Hørsholm Svømmeforening sammen med det danske landshold ved Nordiske Junior Mesterskaber i Oulu i Finland, hvor de […]

  • Billede

Lucia den 12. december – tilmeldingsfrist den 9. december

Har du husket at tilmelde dit barn til Lucia den 12. december ? Tilmeldingsfrist 9. december – gå ind på Tilmelding
Program for aftenen:

Kl. 16:45 – […]

  • Billede

Flotte præstationer af Hørsholm svømmere til danske juniormesterskaber

I dagene 8.-11. november 2018 var Hørsholm Svømmeforening repræsenteret ved de danske mesterskaber for juniorsvømmere på kortbane i Esbjerg med syv dygtige juniorsvømmere: Martha Hjuler […]

  • Martin og Asger ØDM i oktober 2018

2 juniorsvømmere blander sig i toppen af svømning ved Østdanske Juniormesterskaber

Martin Vennick Haugbølle og Asger Væver Hartvig fra Hørsholm Svømmeforening sætter i den grad aftryk i svømning for juniorer i Østdanmark i disciplinen 50 og […]

  • bestyrelse_icon

Ny bestyrelse i Hørsholm Svømmeforening

Tirsdag den 11. september 2018 blev der afholdt generalforsamling i Hørsholm Svømmeforening.

I år var der mødt omkring 25 deltagere op udover bestyrelsen – de fleste […]

  • Billede

Den Store Svømmedag – søndag den 7. oktober 2018 kl. 10-16

Kom og deltag i den store svømmedag søndag den 7. oktober 2018 – et landsdækkende svømmearrangement, hvis primære formål er at få mange svømmeglade mennesker […]

>> Se alle nyheder her <<


holdtilmelding


Kalender for k-afdelingen

december 2018

2dec

FundamentalsStadionalle 11, Rungsted Kyst

8dec

Tripple MeetMilnersvej 37A, 3400 Hillerød

8dec

Kidz MeetStadionalle 11, Rungsted Kyst

14 - 16dec

DM for holdBoagervej 26, 3200 Helsinge

januar 2019

6jan

UdviklingsstævneStadionalle 11, Rungsted Kyst

18 - 20jan

Arena Lyngby Open Gl. Lundtoftevej 53, 2800 Kgs. Lyngby

februar 2019

1 - 3feb

Danske Årgangsmesterskab (DÅM) - kortbaneCampusvej 55, 5230 Odense

2 - 3feb

Allerød CupByagervej 12, Blovstrød, 3450 Allerød

9 - 16feb

Træningslejr junior/senior

24feb

FundamentalsStadionalle 11, Rungsted Kyst

marts 2019

1 - 3mar

Kronborg OpenBorgmester P. Christensensvej 14 3000 Helsingør

8 - 10mar

Østdanske mesterskaber Junior/Senior på langbane

9mar

Kidz MeetMilnersvej 37A, 3400 Hillerød

16mar

Tripple Meet

29 - 31mar

Østdanske mesterskaber for årgang - kortbaneRingsted

30 - 31mar

Østdanske mesterskaber børn - kortbane

april 2019

9apr

Danish OpenBellahøjvej 1-3 2700 Brønshøj

13 - 19apr

Træninslejr for Årgang

20 - 22apr

Træningslejr for Børn 1 og Børn 2

28apr

FundamentalsStadionalle 11, Rungsted Kyst


Samarbejde/Sponsorer

Svømmespecialisten logo

dalgaard_supermarked_logo

fitogsund 300

TaxAdvice-negativ 300